XIII Ogólnopolska Olipiada Kreatywności
W XIII Ogólnopolskiej Olipiadzie Kreatywności drużyna "Seekers Team" z trenerkami Justyną Stasiak i Iwoną Lipowską-Dudzik zajęła I miejsce w wyzwaniu naukowym w II poziomie wiekowym, zdobywając prawo reprezentowania Polski w finałach światowych Destination Imagination. Jest to już drugi sukces drużyny (w 2017r. zajęli I miejsce w I poziomie wiekowym wyzwania naukowego). W skład dużyny wchodzą: Maciej Bezpałko, Maciej Klimas, Emilia Puła, Filip Pytel, Jagoda Pytel, Zofia Woźny i Bożena Żak.
Warsztaty czytelnicze „Wiedźmy” w klasie 1 a
15 marca 2018r.klasa I a brała udział w warsztatach czytelniczych pt. ”Wiedźmy ” w Bibliotece Miejskiej na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Dzieci podczas warsztatów opowiadały, o wiedźmach, które spotkały w bajkach i baśniach. Brały również udział w konkursie „Zaklęcia wiedźmy” – wykazały się pomysłami. Bardzo chętnie opisywały wygląd wiedźmy . Wymieniały atrybuty wiedźmy m.in. miotła ,nos. Wcieliły się w role wiedźmy. Warsztaty zakończyły się kolorowaniem wiedźmy. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.
Opr. K. Wilanowska
Uwaga konkurs!
Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat do udziału w XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2018.
Konkurs odbywa się od 1986 roku, a od 1996 roku jest wydarzeniem międzynarodowym. Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży, co dwa lata daje możliwość skonfrontowania dokonań dzieci i młodzieży z różnych krajów, ale i z różnych kręgów kulturowych, w różnych grupach wiekowych o bardzo zróżnicowanych poziomach dojrzałości artystycznej, a także w wielu technikach graficznych. Wszystkich uczestników łączy jednak idea wykonania artystycznego znaku własności książki.
Przygotowane prace proszę przynosić do naszej biblioteki szkolnej do 8 czerwca 2018r.
Wszystkie zebrane prace muszą być wysłane do MPB w Żarach do 15 czerwca 2018r.
Z regulaminu wynika, że możliwe jest też indywidualne dostarczenie pracy.
Zachęcamy do wzięcia udziału!
ZAJĘCIA PRZYRODNICZE
W RAMACH CYKLICZNEJ WSPÓŁPRACY Z UNIWERSYTETEM WROCŁAWSKIM
Co pływa, co tonie? Co zrobić, aby jajko unosiło się na wodzie? Czy oliwa zawsze na wierz wypływa?
Takie pytania pojawiły się na poniedziałkowych zajęcia ze studentami, na których uczniowie klasy IIIc poszukiwali odpowiedzi poprzez eksperymentowanie, doświadczanie i badanie właściwości różnych substancji.
ZAJĘCIA PRZYRODNICZE
W RAMACH CYKLICZNEJ WSPÓŁPRACY Z UNIWERSYTETEM WROCŁAWSKIM
Pierwsze zajęcia już za nami!
Na poniedziałkowych zajęciach prowadzonych przez studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie klasy IIIa i IIIc zgłębiali tajniki zdrowego odżywiania oraz ugruntowali wiedzę dotyczącą segregacji śmieci. Dzieci miały możliwość przedstawiania scenek, rozwiązywania quizu, zagadek. Doskonaliły umiejętność pracy zespołowej i w parach.
Zajęcia będą odbywały się co tydzień w ramach zajęć świetlicowych w poniedziałki (dla klasy IIIc o godz. 12:30 i dla klasy IIIa o godz.13:30). Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.
Dyrektor Szkoły – Marzanna Wolska