Get Adobe Flash player
60-LECIE_Banerek_1366x300px

24-28 listopada 2017r. jubileusz 60 lecia szkoły 1957r. - 2017r.

historia

Zadania dla rycerzy na turniej rycerski

Więcej…

XVI Edycja Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu 11.11.2017r.

 

KONKURSY plastyczno-literackie:

W tym roku świętujemy 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego (5 XII 1867),  jednego z twórców niepodległej Polski. W czasach II Rzeczypospolitej Marszałek  nazywany był przez dzieci „Dziadkiem Piłsudskim”, ze względu na szacunek, autorytet, ale i wygląd. Laurka, kartka urodzinowa jest w naszej kulturze i tradycji najprostszą formą złożenia życzeń.

 

 

Laurka na urodziny Marszałka Piłsudskiego

Klasy I-III

Warunki uczestnictwa: uczniowie wykonują laurkę na urodziny Marszałka Piłsudskiego, w dowolnej technice na płaszczyźnie: technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej. Format (kartka składana): prace indywidualne – A4, prace zbiorowe od A3-A1.

Przy ocenie brane będą pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka. Praca ma być podpisana z tyłu.

Termin dostarczania prac do  końca października 2017r.

 

 

Kartka na urodziny Marszałka Piłsudskiego

Klasy IV-VII

Warunki uczestnictwa: uczniowie wykonują w dowolnej technice na płaszczyźnie: malarskiej, rysunkowej lub graficznej kartkę urodzinową oraz zamieszczają na niej tekst życzeń. Format (kartka składana): prace indywidualne – A4. Przy ocenie brane będą pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka. Praca ma być podpisana z tyłu.

Termin dostarczania prac do końca października 2017r.

 

 

 

Kawaleria polska

Klasy I-VII

Dawniej jazda polska – rodzaj wojsk polskich złożony z jeźdźców, którzy przemieszczają się oraz walczą na koniu.Tak definiuje ten rodzaj wojsk encyklopedia. Od początków państwa polskiego po II wojnę światową niezwykle skuteczna i darzona przez Polaków ogromnym szacunkiem (husaria, Legiony Polskie Dąbrowskiego, Piłsudskiego, kawaleria II RP itd.). Uczniowie wykonują pracę plastyczną poświęconą jeździe polskiej z wybranego okresu historycznego.

 

Warunki uczestnictwa: uczniowie wykonują prace plastyczne w dowolnej technice na płaszczyźnie: technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej. Format od A4 do A3. Dopuszczalne są także prace przestrzenne: rzeźba, makieta (wymiary 50x50cm). Przy ocenie brane będą pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka. Praca ma być podpisana.

 

Termin dostarczania prac do końca października 2017r.

 

                                                                                                        Mariola Rzeźniczak