Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Kilka informacji na styczeń:

Ø      06.01.16 – Święto Trzech Króli – dzień wolny

Ø      wystawienie ocen z przedmiotów i zachowania do 13.01.17 (we wtorek 03.01 uczniowie będą wystawiali oceny zachowania swoim kolegom z klasy natomiast proszę, aby do poniedziałku 09.01 każdy na osobnej kartce napisał jaką ocenę zachowania proponuje dla siebie i krótkie uzasadnienie)

Ø      19.01.17 – zebranie z rodzicami

Ø      26.01.17 – Zajęcia w Multicentrum na Powstańców Śląskich

Ø      31.01.17 – koniec I półrocza

Ø      Wpłata zaliczki za Zieloną Szkołę 70zł do 23.01.17 na konto skarbnika klasowego

Ø      W czwartek 05.01.17 zbiorę zeszyty informacyjne aby uzupełnić ocenę zachowania za grudzień.

W czwartek 22.12.2016 na 3 i 4 lekcji odbędą się klasowe Wigilie. W tym dniu obowiązuje strój galowy. Pozostałe lekcje są bez zmian.

Na 3 lekcji idziemy na salę gimnastyczną na Jasełka. Uczniowie, którzy nie chodzą na religię a chcą brać udział w Jasełka muszą mieć pisemną zgodę rodziców na udział, w zeszycie informacyjnym.

Nasza klasowa Wigilia będzie w naszej sali 50. Razem z uczniami przygotujemy stół.

Podaję listę, co według mnie będzie potrzebne. A Państwo zadeklarujcie, co ewentualnie dziecko może przynieść. Oczywiście jeżeli macie własne pomysły to są mile widziane. Chcę uniknąć podgrzewania czegokolwiek.

• Białe obrusy (mogą być jednorazowe)
  • opłatek
  • Plastikowe kubeczki, talerzyki, łyżeczki
  • Napoje niegazowane
  • Owoce: banany, mandarynki, winogrona
  • Ciasto własnej roboty lub pierniczki lub inne własne wypieki

Przerwa świąteczna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 63 informuje o możliwości skorzystania z opieki na terenie szkoły podczas przerwy świątecznej (23.12.2016r. oraz 27 - 30.12.2016r.).

Uczniowie klas 1 – 3 zapisani do świetlicy mogą korzystać z opieki w godzinach 6:45 – 16:45. Uczniowie klas 4 – 6 mogą korzystać z opieki w godzinach zadeklarowanych przez rodziców/ opiekunów prawnych w kartach zapisu. Pozostałym uczniom szkoła może zapewnić opiekę w godzinach obowiązkowych zajęć poszczególnych klas.

DEKLARACJE NALEŻY POBRAĆ ORAZ WYPEŁNIONE ZŁOŻYĆ  W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO 19.12.2016r.

W czasie przerwy świątecznej obiady nie będą wydawane

Życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Edyta Milejska

03.11.16Dyniowy zawrót głowy i święto pieczonego ziemniaka. Wszystkie dzieci przychodzą w tym dniu ubrane na pomarańczowo (może być koszulka, szalik, czapka chodzi o to, aby dzieci miały jakiś akcent pomarańczowy). O godzinie 9:45 osoby, które przygotowują potrawy lub dekoracje schodzą do stołówki i przygotowują stanowisko naszej klasy.

Do przygotowania potraw zgłosili się: Wojtek, Julka, Natalia K, Milan, Dominika Z, Magda, Tomek, Ola, Igor. Ponieważ przygotowane potrawy będą degustowali najpierw jury a potem uczniowie z innych klas proszę, aby dzieci miały przygotowane do degustacji talerzyki, widelczyki, wykałaczki lub inne potrzebne rzeczy.

Do przygotowania dekoracji stołu (chodzi o przyniesienie „gadżetów”, które udekorują stół zgłosili się:  Magda, Dominika, Milan, Klaudia, Amelia.

Plakat reklamujący nasze stanowisko ma przygotować Franek.

04.11.16 – wyjście do kina Nowe Horyzonty na film „Superbrat” Wyjście w ramach”Szkoły w mieście”. Wychodzimy o godzinie 9:20, powrót około 12:15.

07.11.16 - Bieg na orientację w Parku Staromiejskim przeprowadzony przez zaproszonych trenerów. Proszę, aby dzieci miały w tym dniu wygodne ubranie sportowe i przeciwdeszczowe. Bieg odbędzie się na 2 lekcji. Jeżeli dziecko nie będzie mogło brać udziału w biegu proszę o pisemną informację do nauczyciela wf.

08.11.16 – zebrania z rodzicami – 18:00 – 19:30

11.11.16 – dzień wolny, Święto Niepodległości. Zapraszam dzieci do udziału w paradzie niepodległości, wyjście spod szkoły. Informacje o godzinie wyjścia podawała p. Rzeźniczak – nauczyciel historii.

21.11.16 – Dzień Życzliwości. Dzieci mają się zastanowić jak pokazać, że jesteśmy klasą życzliwą. Chcemy zdobyć odznakę Życzliwa Klasa. Pomóżcie Państwo dzieciom znaleźć pomysły.

24.11.16 – Biesiada „Wszystkie drogi prowadzą do Wrocławia”. Jak co roku prosimy Państwa o upieczenie 3 ciast od klasy. Jeżeli ktoś z Państwa będzie chętny to proszę mailem przekazać mi tą informację. Można też upiec ciasto udekorowane zgodnie z tematem biesiady, które będzie przeznaczone do licytacji. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam na biesiadę.

Proszę Państwa nasza klasa zajmuje I miejsce w Lidze Klas.

W listopadzie do LK będą liczone:

• Dyniowy zawrót głowy: strój pomarańczowy, pomysłowość stoiska, plakat reklamowy (estetyka, jakość, pomysł), rodzaje przekąsek
  • Liczba uczniów uczestniczących 11.11.16 w paradzie.
  • Udział uczniów w konkursach z okazji Dnia Niepodległości (info o tych konkursach na stronie szkoły w zakładce konkursy/historia
  • Dzień Życzliwości
  • W piątek 14.10.16 z okazji Święta Edukacji Narodowej nie będzie lekcji tylko warsztaty z wychowawcami w godzinach 8:00 12:00. W tym dniu uczniowie klas 4 będą pasowani na Sztubaków. Ta uroczystość będzie na sali gimnastycznej od godziny 8:15 – 9:15. W tym dniu obiad dla klas 4 będzie o godzinie 12:00.
  •
  • W klasach 4-6 działa Liga Klas. Julka Wiśniewska (skarbnik) zbiera po 4zł od ucznia z przeznaczeniem na Ligę Klas. Bardzo proszę o wpłaty.
  • 22.10.16 – sobota pracująca. Odrabiamy 31.10.16. W tym dniu lekcje wg planu poniedziałkowego, nie będzie natomiast zajęć dodatkowych np. kółek.
  •
  • W szkole obowiązuje już obuwie zmienne i mundurki (zamówione przez Państwa mundurki dzieci otrzymały dzisiaj)
  •
  • Bardzo proszę, aby dzieci nosiły już kluczyki od szafek w szatni i tam zostawiały kurtki.