W naszej sali zrobiło się zielono, a to za sprawą różnorodnych roślin, które dzisiaj wspólnie posadziliśmy. W pierwszej kolejności nasypaliśmy do pojemników ziemi. Później zrobiliśmy małe dołeczki. Niektórzy posiali rzeżuchę, bazylię, miętę, rozmaryn, inni posadzili cebulki lub sadzonki kwiatów. Podlaliśmy rośliny i  postawiliśmy w nasłonecznionym miejscu. Tak powstał klasowy ogródek, dzięki któremu w sali pięknie pachnie, a my jesteśmy dumni z wykonanej pracy! Dziękujemy rodzicom za przygotowane materiały. Dzięki Wam mogliśmy się trochę pobawić i równocześnie czegoś nauczyć, a to przecież lubimy najbardziej! – relacjonuje Paweł Trzewiczek, uczeń klasy II c.

Śpiewająco powitaliśmy pierwszy dzień wiosny! W naszej szkole odbył się Mini Playback Show. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Klasę 2c reprezentowały aż cztery osoby – Zuzia, Kinga, Antek i Staś. Marcel miał okazję sprawdzić się jako jeden z jurorów. Występy uczniów podziwiali nauczyciele, rówieśnicy, a także rodzice. Imprezie towarzyszyło dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę wystąpić przed tak dużą publiką, a w szczególności Stasiowi wyróżnionemu podczas konkursu drugim miejscem wśród klas I-III.

14 III 2017 r. obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Dlaczego akurat taka data? Jak podaje Wrocławski Portal Matematyczny: „Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi”. Czworo uczniów klasy 6c zagościło w s. 63, by przybliżyć drugoklasistom ideę tego święta. Wspólnie wykonali próbę wyznaczenia liczby pi metodą Igła Buffona. Starsi mieli okazję sprawdzić się w roli nauczycieli, a młodsi przekonali się, że szóstoklasiści mogą być dobrymi partnerami podczas nauki połączonej z zabawą.

Już 10 listopada nasza klasa rozpoczęła obchody związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie 2c dumnie prezentowali się w galowych strojach i samodzielnie przygotowanych, biało-czerwonych kotylionach, które można zobaczyć na zdjęciu. Z zainteresowaniem uczestniczyliśmy w wyjątkowym apelu, który przygotowała, na podstawie autorskiego scenariusza, klasa 4a z pomocą p. Justyny Rządeczko. Wzruszająca była możliwość wysłuchania pieśni patriotycznych i hymnu narodowego w wykonaniu dzieci.